תוצאת תמונה עבור טמבור
לפגישת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות, חייגו עכשיו :0585708684 - ניסים

בחירת גווני צבע    

לצבע משמעות רבה בעיצוב-פנים


לפנג שואי ממדים רבים ככל המדובר ביישומו לעיצוב-פנים: חומרים, צורות, מספרים ועוד, אך אין ספק כי צבע הוא האלמנט החשוב מכולם. עובדה זו נכונה לא רק לעיצוב הפנים, אלא גם לדרך שבה אנו תופסים אובייקטים מכל סוג שהוא. למשל, אם תתבקשו לתאר את ההבדל בין עגבנייה למלפפון, מרב הסיכויים כי תתחילו את תיאורם במילים "אדום לעומת ירוק" לפני שתאמרו "עגול לעומת מאורך" או "רך לעומת קשה". 

הצבע הוא האלמנט הבולט ביותר לעין לפני הצורה או המרקם. 

אדום - חיים 
הצבע האדום מייצג חיים. צבע זה נחשב למביא מזל במיוחד. שימוש רב באדום יתאים רק לעיצוב עסקים, וגם אז, לא לכל סוג של עסק. בבית מומלץ להשתמש בו רק "כצבע דגש". בחדר השינה עדיף להימנע במידת האפשר מאדום "טהור". במקום זאת אפשר להשתמש בארגמן ובוורוד.

כתום - ריגוש
כתום זהו צבע המעודד חיוניות ושמחת חיים, ביטוי עצמי והתלהבות, ומתאים להשתמש בו במקומות שבהם בני-אדם נפגשים, למשל בפינת האוכל ובסלון. היותו צבע המעורר אנרגיות מיניות ניתן לשלבו בחדר השינה "כצבע דגש", אולם יש לנקוט זהירות.

צהוב - אינטלקט
צהוב מייצג חוכמה, בהירות מנטלית וסובלנות.
בבית הוא יתאים בייחוד למטבח ולפינת האוכל. עדיף להימנע משימוש בו בחדר השינה, אך הוא יתאים בהחלט לחדרי עבודה ולמשרדים בהיותו צבע של עבודה אינטלקטואלית ושל קבלת החלטות.


ירוק - התפתחות 
הירוק מייצג עולם הצומח ואת יסוד העץ ועל כן מביא אנרגיה של צמיחה וגדילה, של תנועה, נסיעות ושינויים. הצבע המתאים לחדרי הבית : חדרי שינה, חדר העבודה וחדר האמבטיה.


כחול - שלווה
הצבע הכחול משרה רגיעה, נינוחות, ביטחון ואמון ומתאים במיוחד - לחדר השינה, לקליניקות ולחדרי-טיפולים. 


סגול - רוחניות
הסגול,מתקשר לאינטואיציה, לעבודה על-חושית, לאידאליזם ולמסירות. הוא מתאים בעיקר לחדרי שינה ולמקומות המשמשים לפעילות רוחנית, דתית והוליסטית כגון פינת מדיטציה.

לבן - טוהר
הלבן בבית  מביא אנרגיות של ניקיון, רעננות והתחדשות. בהיותו "אי-צבע", מומלץ שלא להגזים בשימוש בו ולשלבו עם צבעים נוספים.

שחור - עוצמה
באופן הפוך מן הלבן, השחור מייצג צמצום וספיגה היות והוא סופח הכל אל תוכו. הוא מביא עמו עוצמה, ידע ומסתורין, אך בדומה ללבן, מומלץ שלא להפריז בשימוש בו מכיוון שעודף ממנו ייצור הרגשת דכדוך.


אפור - איפוק
האפור אינו צבע אהוד בפנג שואי משום שהוא מאט וממתן ועלול אף ליצור פחד ודיכאון. עם זאת, מומלץ להשתמש בו במקומות שבהם יש "לרכך" את האנרגיות, או במקומות שבהם חשובים המיתון והאיפוק. הוא מתאים בעיקר לעסקים ולסיטואציות פורמליות.

חום - יציבות
הצבע החום הוא צבע הקושר לקרקע, ומייצג אמינות, יציבות ופרקטיות. 


ורוד - אהבה
צבע חם ומרגיע זה (תלוי בגוון) מייצג רגישות, רומנטיקה ושמחה.
 

החברה המובילה בענף הצבע במבצע החודש!

 
 
ניסו שיפוצים
0585708684
 
לייבסיטי - בניית אתרים